Tusen takk til Nasjonalforeningen Trondheim Demensforening!

Trondheim Demensforening har igjen sørget for videre drift av våre aktiviteter for personer med Demens på Byåsen.

Nasjonalforeningen Trondheim Demensforening er en fantastisk støttespiller og en premiss for våre aktiviteter:

Vi starter nå et lite pionerarbeid - "Treningsgruppe for sykehjemsbeboere", der vi drar ut til treningsstudioet Shapemaster på Heimdal 1 dag i uka. Dette er et treningssenter med apparater tilrettelagt for selv de med lite førlighet og styrke  slik at de kan starte på eget nivå og få utvikling uansett utgangspunkt.

Treningsgruppa «Fortsatt aktiv» som ble startet med initiativ fra nasjonalforeningen og som nå driftes av Trondheim Kommune og Byåsen Frivilligsentral blir også støttet slik at vi etter hver trening kan ha hyggestund med vafler og kaffe.

I tillegg fortsetter vi med "Gågruppe for personer med demens" der frivillige er med og går en to timers  tur annenhver uke,  inkludert trivelig rast med mat og kaffe.  Vi har også avslutningsfest til sommer og jul.

Ved  alle tre aktivitetene er det Trondheim demensforening som har gitt midler slik at det er mulig å gjennomføre. 

Det er uvurderlig for oss i frivilligheten å ha muligheten å søke midler der kunnskapen er stor på hva denne gruppen har glede og nytte av.  Det er også stor forståelse for ringvirkningene aktivitenene har for personen med demens, pårørende i tillegg til at det gir de  frivillige glede og mening.





2025 © Byåsen frivilligsentral